X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
stanowisko

Radio od kuchni, czyli Jedynka na Pikniku Naukowym

Radio od kuchni, czyli Jedynka na Pikniku Naukowym
Logotyp Jedynki, foto: PRSA

Jedynka przygotowała dla swoich słuchaczy wiele atrakcji. Niemalże cały program, bo już od godz. 9 aż do 20, będzie realizowany z terenu Pikniku Naukowego. Gospodarzami piknikowego studia Jedynki będą Karolina Rożej i Roman Czejarek, którzy opowiedzą jak przygotowuje się audycje i pokażą, jak się je tworzy. Dzięki ich pomocy uczestnicy imprezy, po krótkim przeszkoleniu, będą mogli wziąć udział w tworzeniu programów, których w tym czasie będzie można słuchać w radiu.

Przed południem na piknikowej scenie nastąpi rozwiązanie konkursu "Dźwięki życia", który Jedynka przeprowadzi na antenie między 10 a 14 czerwca. W "Popołudniu z Jedynką" Dorota Truszczak zaprosi uczestników Pikniku do wzięcia udziału w konkursie popularnonaukowym "Wist", w którym do wygrania będą gadżety związane z Jedynką.

Piknikowe studio odwiedzi wielu dziennikarzy Pierwszego Programu Polskiego Radia oraz zaprzyjaźnionych redakcji. Zapraszamy na spotkania m.in. z niezastąpionym sprawozdawcą sportowym Tomaszem Zimochem oraz z Andrzejem Piątkiem z Polskiego Związku Kolarskiego i Luizą Złotkowską reprezentantką Polski w łyżwiarstwie szybkim, brązową medalistką na Igrzyskach Olimpijskich w Vancouver. Także z zagranicznymi korespondentami Polskiego Radia, w tym: Beatą Płomecką z Brukseli i Maciejem Jastrzębskim na co dzień nadającym z Moskwy. Swoje książki będą podpisywać Krzysztof Renik oraz Dariusz Rosiak.

Nie lada gratka czeka także na wielbicieli radiowych słuchowisk. Po godzinie 13 będą mogli się spotkać z twórcami niezapomnianych "Matysiaków" - reżyserem Waldemarem Modestowiczem, autorem Januszem Dziewiątkowskim oraz młodymi aktorami, a po godz. 17 - w czasie słuchowiska "Ludzie nad rzeką" - autorem Rafałem Wojasińskim, ponownie z Waldemarem Modestowiczem, aktorem Henrykiem Talararem i dyrektorem Teatru PR Januszem Kukułą.

Dzień zakończymy audycją "Jedynka dzieciom", którą poprowadzi Agnieszka Kunikowska. Dla naszych najmłodszych słuchaczy przygotowaliśmy na tę okazję moc atrakcji!